KONST / Litografier / Färglitografi 13658257
*
nr 1365 8257
Bernard Lorjou
(1908-1986), Frankrike
Färglitografi, Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 61x51 cm
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:15:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 16:41:21
1
700 kr
7/12 17:59:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Läs mer om Bernard Lorjou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard lorjou bär dedikation europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svenska konstnärer
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Läs mer om Bernard Lorjou
nr 1365 8257
Bernard Lorjou
(1908-1986), Frankrike
Färglitografi, Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 61x51 cm
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 16:41:21 | 1 | 700 kr |
7/12 17:59:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.Läs mer om Bernard Lorjou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard lorjou bär dedikation europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svenska konstnärer
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01